Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, a inaczej kawia domowa, stała się lubianym pupilem. Z uwagi na swoje nieduże wymiary jest dobrą opcją dla tych z nas, dla których niemożliwe jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada dużych wymagań, jeśli chodzi o jedzenia – jest zwierzęciem roślinożernym, głównie sianem. Dietę świnki morskiej należy uzupełniać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zagwarantować zwierzątku ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej ze ściółką oraz odpowiednimi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można kupić standardową klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych albo w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, gdyż świnki morskie nie przepadają za wspinaniem się. Dlatego istotna jest wielkość spodu klatki. Spód klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Minimalnym wymiarem klatki jest 80x50x40cm, można wybrać objętość większą, szczególnie jeśli planujemy trzymać w niej kilka zwierząt.Ważnym jest, żeby pręty klatki nie były położone zbyt szeroko, gdyż może to grozić utknięciem świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się wyłożyć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zwykle podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są tanie i dobrze nadają się jako podłoże klatki. Minusem trocin jest pylenie oraz wysypują się z klatki. Inną możliwością może być granulat, wykazujący się dobrą chłonnością, ale bywa nieco twardszy w porównaniu do trocin. Ponadto są dostępne maty dla gryzoni, z którymi prosto zadbać o czystość w klatce, ale ich wadą jest brak możliwości kopania w ściółce, co gryzonie lubią.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby uprzyjemnić mieszkanie waszej świnki morskiej należy umieścić w niej potrzebne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka morska będzie czuła się bezpiecznie, jako,że będzie mieć kryjówkę, w której może skryć się na odpoczynek lub uspokoić się, gdy na początku przeniesiemy ją do nowego miejsca.

klatka dla świnki morskiej https://www.krakvet.pl/chy_m_Ptaki-i-gryzonie_Swinka-morska_Akcesoria_Klatki-30463.html

You may also like...