Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest wspaniałą okolicznością, żeby dać czas swojemu psowi. Podróż wraz z ulubionym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, aby zrelaksować się, jednocześnie poświęcając zwierzakowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto uważać na kleszczach, gdyż wszystkie psy są na nie podatne. Psy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze odznaczają się długotrwałą efektywnością ,a także niską ceną. Są dostępne dla ras psów wielu gabarytów, dlatego łatwo kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, należy zatem sprawdzić przed nałożeniem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, więc zapewniają kompleksową opiekę psiaka. Obroża Foresto chroni skutecznie przez 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez pasożyta, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie wymagana jest większa ochrona, przykładowo w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby uchronić naszego psa podczas letniej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny kraków https://www.krakvet.pl/

You may also like...